خرید آپارتمان و سرمایه گذاری در اندیشه چگونه است؟

بسیاری از مشتریان گرامی در هنگام مشاوره و خرید آپارتمان این سوال را می پرسند که آیا اندیشه محل مناسبی برای سرمایه گذاری است یا نه؟

برای پاسخ به این پرسش باید چند گام را در نظر بگیریم و سپس به یک نتیجه قاطع برسیم. در گام نخست به معرفی شهر جدید اندیشه می پردازیم.

گام اول: شهرک اندیشه تهران کجاست و سایر مشخصات آن چیست؟

شهر جدید اندیشه  یکی از شهرهای استان تهران  است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد. اندیشه دارای ۶ فاز می‌باشد و  در ۳۰ کیلومتری تهران، ۳ کیلومتری شمال غربی شهریار و ۷ کیلومتری جنوب شرقی کرج قرار دارد. فاز ۳ شهر اندیشه بر اساس قوانین جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده است. و بازار ایرانی اسلامی یکی از بزرگترین و بهترین مکان های تجاری و تفریحی آن است. شهرک اندیشه از لحاظ موقعیت جغرافیایی و مسافت کم تا مرکز تهران  و همچنین از نظر شهر سازی اصولی در جایگاهی برتری نسبت به دیگر نقاط اطراف تهران مانند پرند، پردیس، دماوند، شهریار و رباط کریم قرار دارد علاوه بر آن جمعیت شهر اندیشه بالغ بر 120 هزار نفر (بر اساس آمار سرشماری سال 1395) است. شهرک اندیشه دارای 6 فاز و چندین شهرک زیر مجموعه آن (مانند شهرک مریم، شهرک رفاه، شهرک صدف و ... ) می باشد.

گام دوم: روند رشد قیمت در اندیشه در سال های گذشته به چه شکل بوده است؟

مهمترین فاکتوری که می توان از روی آن به آینده سرمایه گذاری نگاه کرد، توجه به روند گذشته قیمت می باشد. گذشته مسیری برای آینده را جلوی روی ما می گذارد. روند افزایش قیمت ملک در تهران در سالهای اخیر بر کسی پوشیده نیست. ولی این روند رو به رشد در نقاط مختلف مقادیر متفاوتی دارد. اگر به روند قیمتی رو به رشد شهر جدید اندیشه در مقایسه با سایر نقاط تهران از قبیل پرند، پردیس و ... نگاهی بیاندازیم به وضوح شیب رو به رشد قیمت را در شهرک اندیشه شاهد خواهیم بود. اگر کمی شم اقتصادی داشته باشید متوجه می شوید که این روند رو به رشد در میانه راه است و هنوز افزایش قیمت در نقاط مختلف اندیشه محتمل است.

گام سوم: توجه به نوع سرمایه گذاری 

اگر قصد سرمایه گذاری در خرید ملک را دارید حتما به صورت سرمایه گذاری بلند مدت اقدام به خرید و فروش کنید. مگر اینکه در این امر مهارت بسیار خوبی داشته باشید که بتوانید در سرمایه گذاری کوتاه مدت سود مناسبی کسب کنید. در هر صورت توجه به نوع سرمایه گذاری شما می تواند شما را در انتخاب موقعیت مناسب سرمایه گذاری یاری نماید. اگر قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت (حداقل یکساله) دارید می توانید موقعیت های سرمایه گذاری در نقاط ابتدای فاز 1 اندیشه را در نظر بگیرید و اقدام به خرید کنید. ولی اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت (حداقل 5 ساله) دارید، بهتر است موقعیت های سرمایه گذاری در انتهای فاز 1 اندیشه و شهرک مریم را برسی کنید و از بین این مناطق اقدام به خرید و سرمایه گذاری کنید.

گام چهارم: نتیجه گیری

گام دوم ذکر شده در این مقاله مهمترین بخش تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در اندیشه است. نمودار های رشد قیمت ملک در اندیشه دلیلی بر این ادعاست. البته اگر به این نمودار ها با دقت نگاه کنیم متوجه می شویم که فاز 1 اندیشه نسبت به دیگر فاز ها موقعیت های سرمایه گذاری رو به رشد تری دارد . درنتیجه در پایان این مقاله می توان به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری در فاز 1 اندیشه نسبت به دیگر فاز های اندیشه و نسبت به سایر شهر های تهران از موقعیت مناسب تر و رو به رشد تری برخوردار است البته لازم به ذکر است که اگر نقدینگی شما بین 150 تا 600 میلیون تومان است، در این صورت سرمایه گذاری در نقاط مختلف فاز 1 اندیشه به نفع شماست ولی اگر نقدینگی بالاتری دارید می توانید از مناطق رو به رشد تر سطح تهران و مناطق 22 گانه تهران خرید نمایید.

در صورتی که قصد سرمایه گذاری و خرید آپارتمان در نقاط مختلف شهرک اندیشه را دارید حتما از تجربه مشاورین ما در مسکن بزرگ آی تک استفاده کنید. مسکن بزرگ آی تک جزء قدیمی ترین املاک اندیشه می باشد که در طی سالیان گذشته گام های بلند و متنوعی برای سرمایه گذاری و خانه دار شدن شما عزیزان برداشته است. هم اکنون می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

09013839372

دیدگاه ها (0)

ارسال یک دیدگاه