کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی | املاک اندیشه|مسکن بزرگ آی تک|فروش آپارتمان شهراندیشه|خریدآپارتمان شهراندیشه

املاک اندیشه بانک اطلاعات املاک شهر اندیشه مسكن بزرگ آي تك شهرك انديشه تهران خريد فروش رهن اجاره آپارتمان زمين ويلا باغ باغچه تالار املاك شهراندیشه

+98 (021) 65621662-4 از آخرین قیمت ها مطلع شوید

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی

در معاملات هفته گذشته، طلا دومین کاهش قیمت هفتگی متوالی را پشت سر گذاشت و بیش از ۳ درصد نسبت به رقم ۱۲۹۵ هزار و ۹۷ سنت که روز ۶ ژوئن به ثبت رسیده بود افت داشت.
 
به گزارش میزان به نقل از رویترز، در حالی که قضاوت سرمایه گذاران این است که موج فروش به راه افتاده در بازار طلا بعد از افزایش نرخ بهره در آمریکا فروکش کرده و با تضعیف ارزش دلار، قیمت طلا برای خریداران غیر دلاری ارزان تر شده است، قیمت طلا دیروز کاهش اندکی را شاهد بود.
 
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۵۳ دلار و ۷۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز تا رقم ۱۲۵۱ دلار و ۵ سنت پایین آمد که پایین ترین رقم از ۲۴ می تاکنون بود.
 
بدین ترتیب طلا دومین کاهش قیمت هفتگی متوالی را پشت سر گذاشت و بیش از ۳ درصد نسبت به رقم ۱۲۹۵ هزار و ۹۷ سنت که روز ۶ ژوئن به ثبت رسیده بود افت داشت که ناشی از افزایش نرخ بهره در آمریکا و چشم انداز فدرال رزرو آمریکا برای افزایش بیشتر نرخ بهره در ماه های آینده بود.
 
قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد و تقویت ارزش دلار می شود.
 
اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک گفت: «بازار طلا از لحن تهاجمی فدرال رزرو ترسیده است.»
 
آمارهای قوی منتشر شده از اقتصاد آمریکا در روز پنجشنبه بسیاری را از احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری میلادی نگران کرد، هرچند که انتشار آمارهای ناامید کننده از بخش مسکن در روز جمعه موجب کاهش بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا و تضعیف ارزش دلار شد.
 
تحلیلگران کومرزبانک در یادداشتی نوشتند: «اگر فدرال رزرو رویکردی تهاجمی تر در خصوص افزایش نرخ بهره بگیرد، این مانع از افزایش قابل توجه قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷ خواهد شد.»
 
آگهی 362 بار بازديد
املاک اندیشه سوالی دارید؟
مشاوره رایگان
09121309454
کاشت مو